Jedyny w Polsce producent pianki polietylenowej sieciowanej chemicznie XPE. W ostatnim czasie uruchomiliśmy również frezowanie 3D w piance XPE.

31.01.2017

 

W roku 2016 z własnych środków uruchomiliśmy frezowanie 3D w piance PE i XPE. Za pomocą tej metody produkujemy opakowania, etui, kształtki o skomplikowanym kształcie oraz elementy dekoracyjne i reklamowe. 

Od 2011 roku jesteśmy producentem pianki polietylenowej sieciowanej chemicznie cechującej się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, wytrzymałościowymi, wygłuszającymi i akustycznymi.
Pianka posiada strukturę zamknieto – komórkową decydującą o jej własnościach i możliwościach zastosowania. W wielu wypadkach zastępuje standardową piankę PE, ale przede wszystkim wypiera tradycyjne materiały stosowane dotychczas w opakowaniach, budownictwie, instalacjach, motoryzacji i innych .

 

Przy wsparciu funduszy europejsckich wdrożyliśmy w 2011 linię do produkcji pianki sieciowanej chemicznie. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

Tablica informacyjna projektu poniżej.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
 z Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Państwa
w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013

Uruchomienie innowacyjnej w skali świata linii technologicznej
do produkcji pianki sieciowanej.

Inwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Całkowita wartość projektu:                                                                                           7 789 021,68 PLN

Kwota dofinansowania z Europejskiego Rozwoju Regionalnego:                                         3 509 444,20 PLN 

Nazwa benficjenta: Polsko - Koreańskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe

Jonngpol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

www.joongpol.pl                                                                                   www.rpo.podkarpackie.pl

 

 

 

 

 

 

Wróć